Aktualności

Wspieramy inicjatywę "Ocal włos"

Poza kwestiami zawodowymi, związanymi z doradztwem, są inne tematy, które dla naszego Zespołu są bardzo istotne. I są ważne one w zasadzie dla wszystkich ludzi wrażliwych. Jednym z nich jest rak - choroba, która może dotyczyć każdego z nas, naszych bliskich. Chcemy zaprosić Was do wsparcia inicjatywy SANITAS Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi w Sanoku «Ocal Włos — daj jej siłę do wali z rakiem» oraz uczestnictwa w zrzutce, której inicjatorem jest Dyrekcja Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego, Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie.

 

Choroby nowotworowe są różne, mają różne przyczyny, objawy, przebieg. Jedno jest niezmienne - każda osoba chora, od momentu diagnozy, toczy wieloetapową walkę: z nowotworem wyniszczającym organizm, z bezsilnością i depresją, ze zmianami w swoim ciele. U kobiet, w momencie wdrażania chemioterapii pojawia się dodatkowy stresogen – obawa przed utratą włosów, brwi, rzęs.  Niektórzy powiedzą, że utrata włosów to w tej sytuacji najmniejszy dramat. Zdarza się jednak, że kobieta jest w stanie szybciej pogodzić się z konsekwencjami radykalnej operacji, niż z chwilową utratą włosów. Często, ze względu na ryzyko utraty włosów, kobiety nie podejmują leczenia - w tym gronie jest aż 8% pacjentek, u których zdiagnozowano raka.

 

Okazuje się, że w trakcie chemioterapii włosy wcale nie muszą wypadać! Jest sposób, aby je ocalić, co ma ogromny wpływ na sferę psychiczną osób walczących z chorobą. 
Dostępne jest urządzenie tzw. „czepek chłodzący”, które pomaga przejść przez traumę chemioterapii i zachować kobietom włosy - ten ważny atrybut kobiecości. Koszt jednego, dwustanowiskowego sytemu z niezbędnymi akcesoriami wynosi 180 tys. zł. Aby zapewnić możliwość skorzystania z urządzenia jak największej liczbie pacjentów, potrzeba zakupu co najmniej dwóch urządzeń. 

 

Uważamy, że pomysł SANITAS może wesprzeć wiele kobiet w tej chorobie, dlatego włączamy się do akcji i prosimy – udostępniajcie, dorzućcie się do tej ważnej inicjatywy!

Zbiórka trwa do 31 marca 2020 roku. 

 

https://zrzutka.pl/x9kvk7

Najnowsze wpisy

Największa kancelaria w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO służby zdrowia podczas epidemii,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO polskich przedsiębiorców podczas epidemii.