Aktualności

Szkolenie: split-payment

Razem z Konfederacją Lewiatan serdecznie zapraszamy na szkolenie "Split – payment: nowe wyzwanie dla przedsiębiorców", które odbędzie się 19 listopada w Warszawie. Spotkanie poprowadzą nasi eksperci – Maciej Letkiewicz oraz Maciej Wilczyński.


W polskim systemie prawnym mechanizm podzielonej płatności funkcjonuje od 1 lipca 2018 roku. Celem tego rozwiązania jest przeciwdziałanie wyłudzeniom podatku VAT w transakcjach pomiędzy przedsiębiorstwami. Dotychczas jego zastosowanie było dobrowolne, ale już od 1 listopada 2019 roku wchodzą w życie przepisy wprowadzające jego obligatoryjne zastosowanie w niektórych branżach gospodarki. Eksperci prognozują również rozszerzenie funkcjonowania mechanizmu na kolejne przedsiębiorstwa. 

Zasady działania MPP oraz kwestie praktyczne związane z jego stosowaniem wywołują wiele obaw wśród polskich przedsiębiorców, dlatego też, w odpowiedzi na potrzeby kierownictwa i osób odpowiedzialnych za prowadzenie rozliczeń podatku VAT w przedsiębiorstwach, eksperci AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu przygotowali specjalne szkolenie, podczas którego wyjaśnimy wszelkiego rodzaju wątpliwości i udzielimy profesjonalnych porad, jak skutecznie przygotować się do jego wdrożenia

 

ProgramRejestracja

 

Najnowsze wpisy

Największa kancelaria w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO służby zdrowia podczas epidemii,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO polskich przedsiębiorców podczas epidemii.