Aktualności

Webinar - Metody skutecznego zabezpieczenia płatności

Jakie są sposoby zabezpieczenia płatności jako istotnego elementu transakcji handlowej? Jakie metody są najbardziej skuteczne? Jaką formę wybrać, aby była odpowiednia do rodzaju wierzytelności? W trakcie webinarium omówione zostaną również poszczególne rodzaje zabezpieczeń, ze wskazaniem ich wad i zalet, oraz inne istotne zagadnienia w kontekście zabezpieczenia płatności.   
 

Zakres merytoryczny

  • Zagadnienia wstępne – czym jest zabezpieczenie płatności 
  • Podział zabezpieczeń z uwagi na ich rodzaj vs. z uwagi na skuteczność
  • Omówienie poszczególnych rodzajów zabezpieczenia płatności – istota danego zabezpieczenia, wady i zalety, sposób wprowadzenia, sposób wykonania
  • Wybór odpowiedniej formy zabezpieczenia w zależności od rodzaju wierzytelności. 

 

Spotkanie online poprowadzi Rafał Rajchel, radca prawny i partner z Kancelarii AXELO Ostrowski Domagalski i Wspólnicy. Rafał odpowiada za Praktykę Prawa Procesowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia cywilnych procesów sądowych, w szczególności dotyczących spraw gospodarczych (zarówno w arbitrażu jak i przed sądami powszechnymi), a także z zakresu prawa pracy. Jego zakres specjalizacji obejmuje również prawo zobowiązań, w tym wszelkiego rodzaju umów, a także doradztwo w zakresie prawa upadłościowego. Zajmuje się również profesjonalnie prawem sportowym.

 

REJESTRACJA: Na webinarium można zarejestrować się klikając w ten link.  Następnie należy wpisać konieczne dane. Otrzymają Państwo potwierdzenie oraz informacje potrzebne do wzięcia udziału w wybranym wydarzeniu.


W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: axelo@axelo.pl

 

 

Najnowsze wpisy