Aktualności

WEBINAR: Czy SLIM VAT rzeczywiście będzie SLIM?

Sejm uchwalił w dniu 27 listopada br. nowelizację ustawy o VAT wprowadzającą m.in. pakiet uproszczeń, nazywany powszechniej „Slim VAT”.
Z założenia jest to pakiet podatkowy prosty w obsłudze, dostosowany do lokalnej specyfiki państwa, w którym funkcjonuje. Jak przekonuje Ministerstwo Finansów, jest to także podatek nowoczesny, w przypadku którego wdrażanie kolejnych rozwiązań technologicznych będzie łączyło się ze zmniejszaniem obowiązków ciążących na podatnikach. Teoretycznie więc pakiet Slim VAT zawiera rozwiązania uproszczające i unowocześniające dokonywane rozliczania VAT przez podatników.


Zapraszamy Państwa na bezpłatne webinarium poświęcone tej tematyce i przedstawiające najważniejsze założenia nowych przepisów, które zaczną obowiązywać już od przyszłego roku.

 

REJESTRACJA
Już dzisiaj można zarejestrować się na wydarzenie, które jest całkowicie bezpłatne:  LINK

 

ZAKRES MERYTORYCZNY

Podczas internetowego spotkania nasza ekspertka, radca prawny Nina Walczyk, omówi m.in.:

  • prowadzone ułatwienia dla eksporterów
  • nowe zasady dokonywania korekt
  • zmiany dotyczące MPP i rachunku VAT
  • kwestie związane z WIS
  • nowe wytyczne TAX FREE
  • zmiany w zakresie kursów walut stosowanych do rozliczeń VAT.

 

Podczas trwania webinaru, będą mogli Państwo zadawać pytania ekspertowi AXELO. Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

 

PROWADZĄCY

Nina Walczyk, Radca prawny z Kancelarii AXELO Ostrowski Domagalski i Wspólnicy
Nina jest członkiem zespołu ds. podatkowych. W AXELO koncentruje głównie na kompleksowej obsłudze prawnej i podatkowej podmiotów gospodarczych. Odpowiedzialna za sporządzanie opinii prawno-podatkowych oraz pism procesowych w postępowaniach podatkowych. W obszarze praktyki przedmiotem jej szczególnych zainteresowań są zagadnienia związane ze schematami podatkowymi (MDR) oraz podatkami dochodowymi.  Przed rozpoczęciem pracy w AXELO swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach krakowskich i warszawskich. Pracowała również w sektorze finansów publicznych. W 2016 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również absolwentką studiów licencjackich I stopnia na kierunku administracja na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2020 radca prawny.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: axelo@axelo.pl

 

 

Najnowsze wpisy

Największa kancelaria w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO służby zdrowia podczas epidemii,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO polskich przedsiębiorców podczas epidemii.