Aktualności

WEBINAR: Aktualne obowiązki w zakresie cen transferowych

Zapraszamy 8 października na webinarium dotyczące wymogów związanych z realizacją aktualnych obowiązków w zakresie dokumentowania i raportowania transakcji w grupach podmiotów powiązanych. 


Zapoznanie się z tymi zagadnieniami jest szczególnie istotne z uwagi na to, że ustawodawca od początku ubiegłego roku wprowadził cały szereg zmian i rozwiązań, które do tej pory nie obowiązywały w polskich przepisach, a także ujednolicił i usystematyzował te już istniejące. 


Podczas spotkania nasze ekspertki, adwokat Natalia Roś i radca prawny Nina Walczyk, przedstawią nie tylko teoretyczne kwestie związane z dokumentacją podatkową w każdym jej elemencie, ale również zaprezentują praktycznie podejście do realizacji podatkowych obowiązków sprawozdawczych. Cała tematyka spotkania online zostanie omówiona w świetle regulacji obowiązujących od 1 stycznia 2019 r.

 

REJESTRACJA
Już dzisiaj można zarejestrować się na wydarzenie, które jest całkowicie bezpłatne: LINK

 

ADRESACI WEBINARIUM
Tematyka szczególnie może zainteresować przedsiębiorców, którzy posiadają wierzytelności do wyegzekwowania wobec innych podmiotów, jak również przedsiębiorców, którzy sami pozostają zadłużeni.  

 

ZAKRES MERYTORYCZNY

Porozmawiamy m.in. o:

  • Podmiotach powiązanych na gruncie cen transferowych
  • Przesłankach obligujących do obowiązku dokumentacyjnego
  • Obowiązkach dokumentacyjnych (Local File, Master File)
  • Zwolnieniach z przygotowania dokumentacji cen transferowych
  • Raportowaniu TPR.

 

PROWADZĄCY

Natalia Roś, Adwokat z Kancelarii AXELO Ostrowski Domagalski i Wspólnicy
Natalia specjalizuje się w kompleksowym  doradztwie prawno – podatkowym dużych i średnich przedsiębiorców. 
W ramach praktyki AXELO Natalia była członkiem zespołów realizujących projekty restrukturyzacyjne w zakresie optymalizacji i uzyskiwania korzystnych rozwiązań podatkowych. Brała udział w przeprowadzanych przez AXELO badaniach prawnych (due diligence) oraz zajmowała się problematyką cen transferowych. Wspierała oraz reprezentowała Klientów w sprawach z zakresu postępowań podatkowych, kontroli podatkowych oraz postępowań sądowo-administracyjnych, w szczególności w sprawach dotyczących podatków dochodowych oraz karuzeli w podatku VAT.

 

Nina Walczyk, Radca prawny z Kancelarii AXELO Ostrowski Domagalski i Wspólnicy
Nina jest członkiem zespołu ds. podatkowych. W AXELO koncentruje głównie na kompleksowej obsłudze prawnej i podatkowej podmiotów gospodarczych. Odpowiedzialna za sporządzanie opinii prawno-podatkowych oraz pism procesowych w postępowaniach podatkowych. W obszarze praktyki przedmiotem jej szczególnych zainteresowań są zagadnienia związane ze schematami podatkowymi (MDR) oraz podatkami dochodowymi.  Przed rozpoczęciem pracy w AXELO swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach krakowskich i warszawskich. Pracowała również w sektorze finansów publicznych. W 2016 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również absolwentką studiów licencjackich I stopnia na kierunku administracja na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2020 radca prawny.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: axelo@axelo.pl

 

 

Najnowsze wpisy

Największa kancelaria w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO służby zdrowia podczas epidemii,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO polskich przedsiębiorców podczas epidemii.