Aktualności

AXELO angażuje się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu włączyło się jako partner w tegoroczną 13. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przygotowaliśmy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości webinarium oraz dwa dyżury eksperckie.

ŚTP międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, przede wszystkim poprzez edukację w zakresie przedsiębiorczości i budowanie relacji między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym. W dniach 16-22 listopada pod hasłem „Nowa Normalność” będzie można uczestniczyć w wielu wydarzeniach online i poszerzać swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Zachęcamy przedsiębiorców zarówno do włączenia się jako partner w inicjatywę ŚTP, jak i do uczestnictwa w bezpłatnych spotkaniach, warsztatach, debatach i kampaniach edukacyjnych.


 

Porady prawne „Podatki na start” – co warto wiedzieć na początku działalności?

18 listopada 2020 r., w godzinach 10:00 - 12:00, zapraszamy na dyżur ekspercki, który będzie pełniła adwokat Natalia Roś. Nasza ekspertka odpowie na pytania związane z kwestiami podatkowymi istotnymi przy zakładaniu i rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Pomoże zdobyć istotną i praktyczną wiedzę, dzięki której będą oni mogli ograniczyć ewentualne ryzyka.

Spotkanie online odbędzie się za pomocą aplikacji Microsoft Teams – wystarczy zapisać się na spotkanie klikając na poniższy link. Po uzupełnieniu i przesłaniu formularza, dostaną Państwo link do pokoju spotkań.

REJESTRACJA: https://bit.ly/2TWbg2Q

 

Webinarium: Działalność gospodarcza czy spółka? Jaką wybrać formę działalności?

19 listopada 2020 r., w godzinach 10:00 – 11:30 odbędzie się webinarium dla osób rozważających założenie biznesu, niekoniecznie pierwszego. Podczas spotkania online uczestnicy poznają formy prowadzenia działalności gospodarczej, wady i zalety każdej z nich oraz proces zakładania firmy. Nasza ekspertka, radca prawny Iwona Stasicka, omówi praktyczne kwestie związane z:

  • Formami prowadzenia działalności gospodarczej
  • Prowadzeniem działalności gospodarczej jako osoba fizyczna lub spółka cywilna
  • Działalnością w ramach spółek osobowych: jawnej, partnerskiej, komandytowej oraz komandytowo-akcyjnej
  • Zakładaniem spółek kapitałowych: spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjną / Prostej Spółki Akcyjnej, a także
  • Wadami i zaletami każdej z form prowadzenia działalności.

 

REJESTRACJA: https://bit.ly/38kEgts. Po wypełnieniu formularza i rejestracji zostanie prześlemy zaproszenie do udziału w spotkaniu za pośrednictwem systemu ClickMeeting.

 

Porady prawne „Działalność gospodarcza czy spółka? Wybór formy i zakładanie biznesu”.

Również 19 listopada 2020 r., w godzinach 12:00 – 14:00, zapraszamy na spotkanie w ramach dyżuru eksperckiego.  Z naszą ekspertką, radcą prawnym Iwoną Stasicką, będzie można porozmawiać o pomyśle na biznes i właściwym wyborze formy prowadzenia działalności, rejestracji działalności gospodarczej oraz uzyskać odpowiedzi na inne pytania związane z rozpoczęciem działalności.


Spotkanie online odbędzie się za pomocą aplikacji Microsoft Teams – wystarczy zapisać się na spotkanie klikając na poniższy link. Po uzupełnieniu i przesłaniu formularza, dostaną Państwo link do pokoju spotkań.


REJESTRACJA: https://bit.ly/3k4ANBm

Zachęcamy do udziału w naszych wydarzeniach.

 

Najnowsze wpisy

Największa kancelaria w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO służby zdrowia podczas epidemii,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO polskich przedsiębiorców podczas epidemii.