× Zamknij

Dotacje

Bezpieczeństwo podatkowe

Doradztwo sukcesyjne

Kolejna edycja konferencji „Prawo i podatki” – zapraszamy!

18.01.2018 | WYDARZENIA

Prawo i podatki stanowią bardzo ważny aspekt działalności każdego przedsiębiorstwa. Bardzo dobrze wiedzą o tym organizatorzy konferencji „Prawo i podatki”, która już 25 stycznia po raz trzeci odbędzie się w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji jej Partnerem Głównym będzie AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu – serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konferencji.

Udział w konferencji jest wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy w tym obszarze oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony https://prawoipodatki3.evenea.pl/

Specjaliści AXELO wezmą udział w dwóch wydarzeniach w ramach konferencji:

1) „Ceny transferowe – nowe wyzwania dla przedsiębiorców w 2018 r.” – panel dyskusyjny, którego moderatorem będzie Mec. Dariusz Domagalski, radca prawny i partner zarządzający AXELO. Dyskutantami będą natomiast: Pani Bożena Tabian - Dyrektor ds. Księgowości w Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka SA, od 20 lat zajmuje w firmie stanowisko Głównej Księgowej oraz Prokurenta, Pan Piotr Oratowski – Analityk finansowy w Splentum, a także kierująca zespołem ds. cen transferowych w AXELO Mec. Marzena Kidacka - doradca podatkowy, radca prawny i doradca restrukturyzacyjny oraz partner w AXELO.

Dla wielu podatników zmiany w zakresie cen transferowych, które w 2017 roku weszły w życie okazują się być rewolucyjne. Nowe przepisy przyniosły istotne zmiany m.in. odnośnie merytorycznej zawartości dokumentacji. Zmiana ta powoduje konieczność większej mobilizacji podatników, a na mobilizację tą nie zostało dużo czasu, bo ważny termin mija z końcem marca.

2) „Ulga na prace badawczo – rozwojowe (B+R), czyli 100% korzystnych zmian dla rozwoju przedsiębiorstwa” - prezentacja autorstwa adw. Michała Tuszyńskiego oraz radcy prawnego of counsel Piotr Czajki.

Wspomniana ulga stanowi jedną z najważniejszych dla przedsiębiorców zmian, które weszły w życie 1 stycznia br. Korzystanie z tej ulgi sprawia, że prace badawczo-rozwojowe są jeszcze bardziej opłacalne dla przedsiębiorców. Pojawiają się jednak pytania - czy prowadzoną działalność można zakwalifikować jako badania i rozwój, czy to się opłaci i jak w praktyce skorzystać z ulgi i generować oszczędności? Omówione podczas tej prezentacji zagadnienia na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości.

Ze szczegółami można zapoznać się pod adresem: http://prawo-i-podatki.pl/

Zapraszamy!