Zespół

Karolina Korbecka

Radca prawny

Karolina pracuje w praktyce m.in. prawa procesowego i inwestycji dotyczących nieruchomości. Specjalizuje się w sporach sądowych, prawie cywilnym, w szczególności w prawie zobowiązań.

W okresie studiów pracowała społecznie w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej UJ w Sekcji Prawa Pracy. Następnie odbyła aplikację sądową w Rzeszowie. W latach 2007-2016 pracowała jako asystent sędziego najpierw w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, a następnie w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Zawód radcy prawnego wykonuje od lipca 2016r. Przed podjęciem pracy w AXELO zdobyła dodatkowe doświadczenie zawodowe w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych poprzez obsługę prawną podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, w szczególności w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego.

Po ukończeniu studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji UJ (2004r.) odbyła aplikację sądową zakończoną zdaniem egzaminu sędziowskiego (2007r.). W 2017 r. ukończyła „Szkołę Mediacji”; jest czynnym mediatorem wpisanym na listę mediatorów stałych oraz mediatorem Ośrodka Mediacji przy OIRP w Rzeszowie. W 2019r. ukończyła praktyczne studia podyplomowe dla mediatorów z zakresu mediacji w sprawach gospodarczych. 

Jest autorem publikacji dotyczących analizy bieżących stanowisk wynikających z orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów powszechnych. Często uczestniczy w szkoleniach i konferencjach z zakresu mediacji, zmian w procedurze cywilnej, z uwzględnieniem problematyki dotyczącej spraw z elementem zagranicznym.

Karolina jest miłośniczką sportu, podróży i kina. Jej pasją jest dziennikarstwo sportowe oraz nauka języków obcych.

Największa kancelaria
w regionie Podkarpacia
i Lubelszczyzny