Zespół

Waldemar Ryś

Aplikant adwokacki

Waldemar należy do zespołu praktyki ogólnej. Zajmuje się analizą, opiniowaniem i przygotowaniem projektów umów w obrocie gospodarczym, w szczególności umów wdrożeniowych IT. Do jego zadań należy również wsparcie Klientów kancelarii w zakresie prawa nowych technologii, prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji oraz ochrony danych osobowych. Posługuje się językiem angielskim.

W ramach praktyki AXELO z powodzeniem doradzał Klientom w zakresie wdrożeń IT oraz przeprowadzał audyty i wdrożenia RODO. Waldemar interesuje się również prawem sportowym i uczestniczył aktywnie w pracach Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w Warszawie.

Przed rozpoczęciem pracy w AXELO doświadczenie zawodowe zdobywał w prokuraturze oraz w kancelarii notarialnej, gdzie zajmował się kompleksową obsługą osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych w sprawach majątkowych, w tym spadkowych oraz związanych z nieruchomościami a także z zakresu prawa handlowego.

Jest absolwentem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie. W 2016 r. ukończył „Podyplomowe Studia Menedżerskie” prowadzone przez Politechnikę Rzeszowską.

Interesuje się zarządzaniem w sporcie oraz skautingiem w piłce nożnej – od najmłodszych lat jest kibicem Stali Mielec i FC Barcelona. Ponadto Waldemar jest fanem muzyki, koncertów i filmów Tarantino.