Zespół

Sylwia Potępa

Adwokat, senior associate

Sylwia specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców i klientów biznesowych, w szczególności z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego, prawa pracy oraz prawa administracyjnego.

Zdobyła doświadczenie w zakresie prowadzenia procesów sądowych, w szczególności dotyczących spraw gospodarczych oraz prawa pracy, jak również w reprezentacji klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych.

Z AXELO związana jest od 2019 roku.  W latach 2017-2019 pracowała jako adwokat w jednej z dużych Kancelarii o profilu gospodarczym, z którą na stałe związana była od 2013 r. Zdobyła bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia cywilnych procesów sądowych, w szczególności dotyczących spraw gospodarczych oraz prawa pracy, jak również w reprezentacji klientów w postępowaniach administracyjnych. Jako stały członek zespołu compliance z zakresu prawa pracy zajmowała się weryfikacją wdrożenia przez podmiot standardów odpowiadających przepisom prawa pracy, zasadom współżycia społecznego oraz dobrym praktykom rynkowym. 

Od 2017 r. wykonuje zawód adwokata. Aplikację adwokacką odbyła w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie. Studia na kierunku prawa ukończyła w 2012 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim. Odbyła również studia cząstkowe na kierunku prawa na Universidad Pablo de Olavide w języku angielskim. 

Pasjonatka dobrej literatury i podróżowania.