Zespół

Nina Walczyk

Radca prawny

Nina jest członkiem zespołu ds. podatkowych.

W AXELO koncentruje głównie na kompleksowej obsłudze prawnej i podatkowej podmiotów gospodarczych. Odpowiedzialna za sporządzanie opinii prawno-podatkowych oraz pism procesowych w postępowaniach podatkowych. W obszarze praktyki przedmiotem jej szczególnych zainteresowań są zagadnienia związane ze schematami podatkowymi (MDR) oraz podatkami dochodowymi.  

Przed rozpoczęciem pracy w AXELO swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach krakowskich i warszawskich. Pracowała również w sektorze finansów publicznych.

W 2016 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest również absolwentką studiów licencjackich I stopnia na kierunku administracja na Uniwersytecie Jagiellońskim. W trakcie studiów angażowała się w działalność Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była również członkiem Samorządu Studentów. Dzisiaj aktywnie działa na rzecz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. Tytuł radcy prawnego uzyskała w 2020 r.

Jej zainteresowania prywatne koncentrują się zarówno wokół polityki współczesnej, dziennikarstwa politycznego jak i sportu. Jest pasjonatką mody i zdrowego stylu życia. W wolnym czasie podróżuje i rozwija umiejętności kulinarne. 

Największa kancelaria
w regionie Podkarpacia
i Lubelszczyzny