Zespół

Maciej Letkiewicz

Prawnik

Pracuje w zespole ds. podatków AXELO. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie wspierania przedsiębiorców w bieżącej obsłudze podatkowej. Obsługuje klientów biznesowych w zakresie doradztwa podatkowego w szczególności w zakresie podatków PIT, CIT i VAT. Sporządza opinie podatkowe, informacje prawne, wnioski o interpretacje podatkowe oraz zajmuje się bieżącą obsługą prawnopodatkową. 

W latach 2015 – 2017 współpracownik jednej z międzynarodowych korporacji zajmujących się doradztwem podatkowym w zakresie monitoringu orzecznictwa sądowego i legislacyjnego. 

Jest autorem licznych raportów dotyczących problemów prawnopodatkowych polskich przedsiębiorców oraz problemów polskiego systemu podatkowego - aktywnie współdziała w tym zakresie z organizacjami zrzeszającymi przedsiębiorców i pracodawców. Autor publikacji dotyczących problematyki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce między innymi: „Raport o przestrzeganiu praw przedsiębiorców w Polsce”, „VAT – kluczowy problem polskiego systemu podatkowego”, „Reforma systemu rejestracji firm w Polsce”. 

Uczestnik licznych konferencji dotyczących prawa podatkowego, kilkukrotnie wyróżniony nagrodami za najlepsze prelekcje. Prowadzi szkolenia podatkowe dla klientów biznesowych. Jako pasjonat prawa podatkowego prowadzi wykładu edukacyjne popularyzujące wiedze o systemie podatkowym. 

Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pasjonat literatury oraz zafascynowany kawą we wszelkich jej aspektach – od historii po sam proces parzenia.