Zespół

Jakub Broński

Adwokat, Managing Associate

Jakub jest liderem zespołu ds. karnych gospodarczych i karnoskarbowych. Specjalizuje się w postępowaniach karnych i cywilnych, w tym gospodarczych. Zajmuje się także bieżącym doradztwem prawnym oraz planowaniem strategicznym.

Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze dużych podmiotów zajmujących się budownictwem, produkcją, sprzedażą i transportem. Przeprowadził wiele złożonych projektów, związanych postępowaniami karnymi, gospodarczymi oraz ze sporami korporacyjnymi. Sporządził liczne opinie i analizy aspektów prawnych związanych z aktywnościami gospodarczymi. 

W latach 2013 – 2016 zdobywał doświadczenie jako aplikant adwokacki, a następnie adwokat w kancelarii specjalizującej się w obsłudze przedsiębiorców. Prowadził projekty związane z rozwiązywaniem sporów potransakcyjnych, jak również z procesami karnymi i karnoskarbowymi.

Jest autorem i współautorem publikacji o tematyce korporacyjnej, podatkowej i sukcesyjnej.

Zawód adwokata wykonuje od 2016 r. Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Krakowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa karnego skarbowego i gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Prywatnie pasją Jakuba są nowe technologie i gry wideo. Interesuje się również się literaturą i filmem.