Aktualności

Webinar - Rękojmia w teorii i praktyce

W procesie zakupowym bardzo często zdarza się, że nabywca nie ma możliwości sprawdzenia, bez natychmiastowego otwarcia i użycia w sposób zgodny z przeznaczeniem, czy towar jest pozbawiony wszelkich wad. W przypadku stwierdzenia wad polskie prawo dopuszcza dwa niezależne od siebie tryby dochodzenia przez klienta roszczeń: gwarancję i rękojmię. Obie formy reklamacji uregulowane są przepisami kodeksu cywilnego, ale odmiennie kształtują prawa i obowiązki pomiędzy kupującym a sprzedawcą. 

Podczas spotkania online z naszym ekspertem porozmawiamy z uczestnikami o tym, czym jest instytucja rękojmi, przedstawimy różnice pomiędzy rękojmią a gwarancją, omówimy także rodzaje rękojmi oraz modyfikację odpowiedzialności z tytułu rękojmi. Poruszymy praktyczne aspekty regulacji i odpowiemy na pytania związane z tym obszarem.

Webinarium dedykowane jest wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż towarów, online i stacjonarnie.


ZAKRES MERYTORYCZNY

 1. Zagadnienia wstępne – czym jest instytucja rękojmi, różnice pomiędzy rękojmią a gwarancją, rodzaje rękojmi, modyfikacja odpowiedzialności z tytułu rękojmi 
 2. Pojęcie „wady” w świetle przepisów dotyczących rękojmi 
 3. Podstawowe uprawnienia z tytułu rękojmi 
 • Wymiana rzeczy na nową 
 • Usunięcie wady 
 • Obniżenie ceny 
 • Odstąpienie od umowy 
 • Odszkodowanie 
 1. Dodatkowe uprawnienia z tytułu rękojmi 
 2. Warunki formalne konieczne do realizacji uprawnień z tytułu rękojmi 
 3. Terminy obowiązywania odpowiedzialności z tytułu rękojmi 
 4. Pytania i odpowiedzi

 

Spotkanie online poprowadzi Ernest Szczęch, aplikant radcowski z Kancelarii AXELO Ostrowski Domagalski i Wspólnicy.

Ernest specjalizuje się w cywilnych i gospodarczych postępowaniach sądowych oraz w zakresie zagadnień dotyczących rękojmi i gwarancji. 
Jako prawnik Ernest pracuje od 2016 roku. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelarii adwokatów i radców prawnych. Zajmował się obsługą prawną osób fizycznych oraz przedsiębiorców (w tym osób prawnych) w branży budowlanej oraz najmów komercyjnych. 
Jest autorem publikacji z zakresu korupcji gospodarczej oraz instytucji obniżenia ceny. W 2017 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Rzeszowskim. Aktualnie odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie.

 

REJESTRACJA: Na webinarium można zarejestrować się klikając w ten link.  

Następnie należy wpisać konieczne dane. Otrzymają Państwo potwierdzenie oraz informacje potrzebne do wzięcia udziału w wybranym wydarzeniu.


W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: axelo@axelo.pl

 

 

Najnowsze wpisy

Największa kancelaria w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO służby zdrowia podczas epidemii,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO polskich przedsiębiorców podczas epidemii.