Aktualności

WEBINAR: Przepisy tarcz antykryzysowych a windykacja roszczeń

Zapraszamy na webinarium poświęcone najważniejszym zmianom w przepisach tarcz antykryzysowych w zakresie windykacji roszczeń. Poprowadzi je nasza ekspertka, adwokat Sylwia Potępa.

Legislacja antykryzysowa spowodowała liczne wątpliwości interpretacyjne dla wierzycieli i dłużników. Licznym modyfikacjom podlegały postępowania sądowe i egzekucyjne. Dotyczyły one m.in. biegu terminów w postępowaniach sądowych, upadłościowych i administracyjnych. W trakcie webinarium nasza specjalistka przedstawi najważniejsze zmiany i przeanalizujemy je z praktycznego punktu widzenia. Omówi, między innymi modyfikacje i doprecyzowania rozwiązań legislacyjnych istotnych dla procesów windykacyjnych, które opublikowano w kolejnych odsłonach tarcz antykryzysowych. Odpowie ró wnież na pytania z obszaru tematycznego spotkania, które nurtują przedsiębiorców.

 

REJESTRACJA
Już dzisiaj można zarejestrować się na wydarzenie, które jest całkowicie bezpłatne: LINK

 

ADRESACI WEBINARIUM
Tematyka szczególnie może zainteresować przedsiębiorców, którzy posiadają wierzytelności do wyegzekwowania wobec innych podmiotów, jak również przedsiębiorców, którzy sami pozostają zadłużeni.  

 

ZAKRES MERYTORYCZNY

  • Bieg terminów w postępowaniach sądowych
  • Zmiany prawne w obszarze upadłości - postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w czasie pandemii
  • Ograniczenie egzekucji – świadczenia antykryzysowe
  • Zwiększenie kwoty wolnej od potrąceń z wynagrodzenia za pracę
  • Licytacje i opróżnianie lokali mieszkalnych w czasie epidemii COVID-19.

 

PROWADZĄCA

Sylwia Potępa jest adwokatem w naszej Kancelarii AXELO Prawo i Podatki dla Bzinesu. Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców i klientów biznesowych, w szczególności z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego, prawa pracy oraz prawa administracyjnego. Wcześniej, pracując w jednej z dużych Kancelarii o profilu gospodarczym, budowała doświadczenie w zakresie prowadzenia procesów sądowych, w szczególności dotyczących spraw gospodarczych oraz z zakresu prawa pracy, jak również w reprezentacji klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Od 2017 r. wykonuje zawód adwokata. Aplikację adwokacką odbyła w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Rzeszowie. Odbyła również studia cząstkowe na kierunku prawa na Universidad Pablo de Olavide w języku angielskim.
 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: axelo@axelo.pl

 

 

Najnowsze wpisy

Największa kancelaria w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO służby zdrowia podczas epidemii,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO polskich przedsiębiorców podczas epidemii.