Aktualności

Raport Rzeczpospolitej – wyzwania dla prawników 

Z okazji 17. edycji  Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita opublikowała również raport  Rynek usług prawnych 2018/2019. 
Radosław  Ostrowski, adwokat, wspólnik zarządzający w kancelarii AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu był w gronie ekspertów, którzy zostali zaproszeni do udzielenia wypowiedzi w kontekście m.in. tego, na jakie usługi jest popyt i jakie są najczęstsze źródła pozyskiwania klientów przez kancelarie. 
Stwierdził, że „gdy kancelaria średniej wielkości ma kilka średnich praktyk, wówczas jedne generują pracę dla innych. Tak jest np. z podatkami: zwiększona aktywność ustawodawcy w obszarze cen transferowych, a także urzędów skarbowych przy kontrolach oznacza dodatkowe zlecenia na audyt umów handlowych. Coraz częściej kontrolowani proszą nas o asystę już od momentu, gdy urzędnicy wkraczają do firmy. Zwiększyło się też zapotrzebowanie na prowadzenie spraw z prawa karnego gospodarczego. 
Nasza kancelaria korzysta też z położenia na Podkarpaciu, gdzie coraz więcej inwestują firmy ukraińskie. To ogólny trend przesuwania kapitału z kraju objętego wojną do spokojniejszego. Jednak w zdobywaniu takich zleceń pomagamy sobie poprzez biuro, które założyliśmy we Lwowie”. 
Czytaj więcej: Rzeczpospolita, Rynek usług prawnych 2018/2019 https://sklep.rp.pl/produkt/rynek_uslug_prawnych_20182019.php
 

Najnowsze wpisy