Aktualności

IP BOX - nowe rozwiązania podatkowe dla przedsiębiorców

Nowy rok niesie wiele aktualizacji przepisów w zakresie prawa i podatków, o których informowaliśmy w wydaniu specjalnym Prawno-Podatkowego Flash’a dla Biznesu (dostępnego pod adresem: https://axelo.pl/aktualnosci/jakie-zmiany-w-prawie-i-podatkach-przyniesie-2019-r.html ).

Jedną z ważniejszych zmian, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. jest ewolucja w przepisach podatkowych w zakresie praw własności intelektualnej (tzw. IP BOX).

Zgodnie z nową regulacją podatek od osiągniętego przez podatnika w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej wyniesie 5% podstawy opodatkowania.

Wdrożenie IP BOX wymagać będzie od przedsiębiorców odpowiedniego przygotowania polegającego m.in. na identyfikacji kwalifikowanego IP, czy występowania do organów o wydanie indywidualnych interpretacji w zakresie możliwości lub zakresu skorzystania z IP BOX.

Wdrożenie nowych rozwiązań dla przedsiębiorców wymaga wsparcia doświadczonego zespołu. Dlatego AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu opracowało specjalny program wdrożenia nowych regulacji, nad wdrożeniem którego czuwać będzie dedykowana grupa w skład której wchodzą adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi, rzecznicy patentowi oraz specjaliści w zakresie prawa i podatków, m.in. Wspólnik Zarządzający – adw. Radosław Ostrowski (r.ostrowski@axelo.pl) oraz Partner – r.pr. dr Marzena Kidacka (m.kidacka@axelo.pl).

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie nowych rozwiązań zachęcamy do kontaktu.

Najnowsze wpisy