Aktualności

AXELO doradcą FFiL Śnieżka S.A. w transakcji zakupu spółki Poli-Farbe

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. – lider na rynku farb dekoracyjnych, lakierów oraz szpachli w Polsce, na Ukrainie i Białorusi osiągnęła kolejny sukces na rynku akwizycji. Spółka dokonała finalizacji transakcji przejęcia 80 % udziałów węgierskiego producenta farb spółki Poli-Farbe Vegyipari Kft. W wyniku tej transakcji Węgry będą stanowić dla całej Grupy Kapitałowej Śnieżka drugi po Polsce, pod względem sprzedaży i przychodów, rynek zbytu.
Kancelaria AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu, jako członek grupy doradców zaangażowanych w przeprowadzenie tego projektu transakcyjnego, świadczyła kompleksowe doradztwo i wsparcie prawno-podatkowe na wszystkich etapach jego realizacji. Transakcja wymagała od Spółki złożonych, wieloaspektowych działań, dlatego zespół doradczy AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu tworzyli przedstawiciele wielu gałęzi prawa. Eksperci AXELO uczestniczyli w przygotowaniu transakcji, reprezentowali Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. w procesie negocjacji jej warunków oraz pomagali w jej ostatecznym przeprowadzeniu. Kancelaria zapewniała również obsługę prawną w obszarze relacji inwestorskich - w związku z obowiązkami informacyjnymi FFiL Śnieżka S.A. jako spółki publicznej.
Gratulujemy Zarządowi Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A. ogromnego sukcesu oraz dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w jego powstaniu.
 

Najnowsze wpisy