Aktualności

Akademia AXELO: rozmawiamy o prawie i zawodzie prawnika

AXELO Prawo i Podatki angażuje się w wiele inicjatyw edukacyjnych oraz podejmuje samodzielne działania, aby zachęcać młodych ludzi do poszerzania wiedzy.  W ramach Akademii AXELO wspieramy przyszłych maturzystów w zdobywaniu praktycznej wiedzy o zawodzie prawnika oraz zachęcamy do kontunuowania nauki w tym kierunku. 
 

Realizację pomysłu zaczęliśmy od cyklu spotkań w liceum, do którego uczęszczał jeden ze wspólników AXELO – Radosław Ostrowski.  Pierwsze spotkanie, z młodzieżą z klas II i III, odbyło się 5 listopada br. Tematem przewodnim były studia prawnicze i możliwości, jakie daje ich ukończenie.


- To było ciekawie doświadczenie już na starcie - po latach od matury pójść do swojego liceum. I rozmawiać z młodzieżą z perspektywy „nauczyciela”. W dodatku spotkać się z zaangażowaniem uczestników, ich ciekawością i chęcią dowiedzenia się czegoś nowego, czegoś więcej. – podsumował spotkanie Radosław Ostrowski.  – Okazało się, że nie można generalizować, bo nie wszyscy siedzą z nosami w swoich smartfonach i wielu młodych ludzi jest ciekawych i szukają wiedzy, choć też tematyka prawa w biznesie jest dla nich na razie mocno abstrakcyjna. 
 
Za miesiąc kolejna dyskusja, którą również poprowadzi Radosław Ostrowski. Tym razem rozmowa będzie dotyczyła prawa cywilnego i karnego oraz czy i z jakich powodów któraś praktyka prawa może być ciekawsza od drugiej. 
 
Firma nie tylko dofinansowuje szkolenia i kolejne studia swoich pracowników, ale także współpracuje z wydziałami prawa w Rzeszowie i Krakowie. Najlepsi studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie odbywali w kancelarii płatne praktyki, a niektórzy z nich  po praktykach zostali pracownikami AXELO. Na Uniwersytecie Jagiellońskim współorganizujemy Ogólnopolską Konferencję Prawa Podatkowego. W tym roku zaangażowaliśmy się także w utworzenie studiów podyplomowych z zakresu prawa nowych technologii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Nasi eksperci angażują się również w takie akcje jak np. organizowana przez „Gazetę Prawną” Akademia Lewiatana.

Najnowsze wpisy

Największa kancelaria w regionie Podkarpacia i Lubelszczyzny,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO służby zdrowia podczas epidemii,

Wyróżnienie za wsparcie PRO BONO polskich przedsiębiorców podczas epidemii.