Aktualności

Czy możliwe jest dokonanie korekty podatku należnego po dwóch latach?

6 listopada w gazecie „Rzeczpospolita” pojawił się artykuł adw. Eryka Malewskiego. Dotyczy on analizy prawnej możliwości dokonania korekty podatku należnego bez względu na czas, który upłynął od końca roku, w którym wystawiono fakturę.

Autor w ramach swoich rozważań powołuje się m.in. na art. 90 ust. 1 dyrektywy 2006/112/WE stanowiący podstawę wprowadzenia do polskiej ustawy o VAT ulgi na złe długi.

Z artykułem można zapoznać się na stronie: http://www.rp.pl/VAT/311069979-VAT-ulga-na-zle-dlugi-takze-po-dwoch-latach.html

Najnowsze wpisy